Warszawska Praga to miejsce ze szczególną historią. W ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans, co przyciąga inwestorów, biznes i branżę kreatywną.

Dzielnica, która przetrwała Powstanie Warszawskie

Legendy o pięknie przedwojennej Warszawy rozpalają wyobraźnie wszystkich pokoleń, które nie zdążyły go doświadczyć. Jak powszechnie wiadomo, historia nie okazała się łaskawą dla stolicy Polski. Cała Warszawa została zniszczona, z wyjątkiem Pragi. W tej dzielnicy powstanie trwało zaledwie kilka dni, dzięki czemu mogła ona zachować swoją infrastrukturę. Dzięki temu dzisiaj stanowi namiastkę dawnej stolicy. Niestety po wojnie Praga, ze względu na swój dobry stan, została zapomniana na blisko pięćdziesiąt lat. Obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Zawiązuje się tam prawdziwa współpraca urzędników, mieszkańców i inwestorów, dzięki czemu dzielnica rozkwita z każdym dniem.

Możliwości, które przyciągają

Deweloperzy dobrze znają potencjał Pragi. Ze względu na dobrą komunikację z centrum i niepowtarzalne walory miejsca, decydują się na ekskluzywne inwestycje. Pieniądze inwestorów, popularność dzielnicy w licznych rankingach i znaczenie dzielnicy (również dla kultury alternatywnej), kreują Pragę jako idealne miejsce do stworzenia startupu. Aby prowadzić sprawny marketing dla swojej firmy, wszelkie potrzebne usługi mamy na miejscu. Przykładem może być drukarnia Praga Południe. Praga Południe stanowi żyzny grunt dla biznesów gastronomicznych. Społeczność dzielnicy liczy blisko ćwierć miliona mieszkańców. Miejsce, które zaproponuje coś unikatowego, jest skazane na sukces.

Nowoczesna infrastruktura, bezpieczna przyszłość – drukarnia Praga Południe

Praga jest wymarzonym miejscem do życia dla tych, którzy mają ambicje, marzenia i chęć ich realizacji. Ceny mieszkań za metr kwadratowy prawdopodobnie nie należą do najbardziej ekonomicznych, ale musimy pamiętać od dwóch istotnych kwestiach. Po pierwsze, mówimy o jednej z najmodniejszych dzielnic w Europie. Po drugie ceny mieszkań rosną z roku na rok. To, co dzisiaj wydaje się sporym wydatkiem, długoterminowo może okazać się intratną inwestycją. Obecnie mamy prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Stale powstają nowe inwestycje, a w planach są kolejne. Taki trend ma utrzymywać się przez kolejne kilka lat ze względu na duże zapotrzebowanie. Jeżeli nie interesuje cię inwestowanie w mieszkania, ale po prostu prowadzisz działania marketingowe, sprawdź, co może dać ci drukarnia Praga Południe.