Organizacja urodzin dla dziecka to nie tak proste zadanie jak się wydaje. Zaproszenie gości i ustalenie czasu przyjęcia to błahostka, bardzo ważnym punktem są odpowiednie dekoracje i dobranie menu. Dzieci bardzo zwracają uwagę na ładny wygląd pomieszczenia, warto zadbać o to aby dziecko czuło się jak najbardziej szczęśliwe, w końcu to jego wyjątkowy dzień. 

Jak udekorować pomieszczenie?  

 Zacznijmy od najpopularniejszej imprezowej dekoracji czyli balonów, mogą być w różnych kolorach i kształtach, wypełnione helem lub zwykłym powietrzem. Część można powiesić na każdej ścianie pomieszczenia, a część zostawić luzem, do późniejszej zabawy dla dzieci. Dobrym wyborem będzie też duży balon w kształcie cyfry określającej wiek dziecka. Kolejnym elementem, który się sprawdzi w tym dniu, jest napis urodzinowy, powieszony w widocznym centralnym punkcie pokoju. Jeśli organizujemy przyjęcie tematyczne, dodatkowym elementem dekoracji mogą być figurki, lub pluszaki związane z tematem, na przykład dla dziewczynki można zrobić urodziny w motywie jednorożców. 

Gadżety urodzinowe

 Kolejny etap przygotowań do imprezy to zaopatrzenie w gadżety urodzinowe. Czapeczki urodzinowe to znakomity pomysł na podkreślenie rangi wydarzenia, każdy z gości powinien dostać jedną z nich. Kubeczki i talerzyki urodzinowe najlepiej dobrać do motywu przewodniego przyjęcia, na przykład znaleźć takie z wizerunkami ulubionych postaci z bajek, lub ulubioną zabawką dziecka. Będą też one dodatkowym elementem urodzinowej dekoracji stołu. 

Menu

Jadłospis dla dzieci nie musi być skomplikowany, jest on tylko dodatkiem do przyjęcia urodzinowego. Przede wszystkim należy zadbać o wystarczającą ilość napojów, dzieci rozgrzane zabawą będą odczuwały wysokie pragnienie. Reszta menu może być w formie przekąsek, chrupki, paluszki, żelki, ciasteczka to będzie idealny wybór. Zdrowe produkty też powinny znaleźć się na urodzinowym stole, owoce i desery owocowe mogą spełnić tę rolę. No i oczywiście główny i najważniejszy posiłek to tort urodzinowy, jego nie może w tym dniu zabraknąć. Dmuchanie świeczek na torcie to tradycja urodzinowa. Tort również może stanowić dodatkową dekorację. Obecnie częstym pomysłem jest zamówienie tortu z profesjonalnych cukierni, wtedy mamy pewność, że tort będzie udany i smaczny. Dostępny będzie też w ładnych kształtach i kolorach. 

Rozrywka

Ostanie o co warto zadbać to rozrywka dziecka i jego gości podczas przyjęcia. Umieszczenie różnych zabawek, gier planszowych, a także wcześniejsze wymyślenie ciekawych zabaw sprawi, że przyjęcie urodzinowe z pewnością będzie udane.