Różnego typu podnośniki znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Jednym z popularniejszych rodzajów są modele przegubowe, które charakteryzują się niską masą i zasięgiem, który może osiągać nawet do 40 metrów. Gdzie najczęściej używa się podnośników tego typu?

Utrudniony dojazd

Ciężki sprzęt również zapewnia znaczący zasięg do wielu prac, ale nie wszędzie może dojechać. Z uwagi na jego rozmiary, masę oraz potrzeby logistyczne – może okazać się, że w niektórych miejscach urządzenia o znaczących rozmiarach są po prostu niepraktyczne.

W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się podnośniki przegubowe, które dają wygodną możliwość prowadzenia prac na przykład przy publicznych drogach. Z uwagi na niewielkie rozmiary nie powodują dużych ograniczeń w ruchu drogowym, a jednocześnie – zapewniają odpowiedni zasięg oraz stabilność. To głównie tego rodzaju podnośników używa się na przykład do naprawy linii energetycznych zlokalizowanych w miejscach, gdzie ciężki sprzęt mógłby powodować zaburzenia w przemieszczaniu.

Wewnątrz pomieszczeń

Niewątpliwą zaletą podnośników przegubowych jest ich nieduża masa oraz kompaktowe rozmiary. Dzięki nim, urządzenia te są powszechnie wykorzystywane także w takich miejscach jak hale magazynowe czy hurtownie. Podnośniki przegubowe zapewniają swobodny oraz bezpieczny dostęp do różnych miejsc, a przy tym nie zajmują wiele przestrzeni, gdy nie są użytkowane.

Dodatkowym zastosowaniem tego rodzaju podnośników mogą być prace porządkowe prowadzone na wysokościach. Wykorzystywanie ich do mycia okien wysokich budynków sprawia, że pracownicy nie muszą posiadać żadnych uprawnień alpinistycznych, wymaganych podczas mycia okien na uprzężach. Dzięki temu – usługi są tańsze i prostsze do wykonania bez specjalistycznego osprzętu.

Jak widać, przegubowy typ podnośników może być powszechnie stosowany podczas różnego rodzaju aktywności w wielu gałęziach przemysłu. Jego rozmiary, stabilność i prostota użytkowania czynią z nich jeden z lepszych wyborów dla wielu przedsiębiorstwo.

Artykuł powstał we współpracy z https://podesty-rentals.pl/podnosniki-przegubowe/