Epidemia Covid-19 sprawiła, że wiele osób zainteresowało się bogatą ofertą pożyczek internetowych. Zanim jednak skorzystasz z możliwości szybkiego otrzymania pieniędzy wypłacanych na konto, powinieneś sprawdzić kilka rzeczy, aby uniknąć nieatrakcyjnych ofert.

  1. Zmiany w branży pożyczek
  2. Zalety szybkiej pożyczki online
  3. Weryfikacja osób starających się o pożyczkę 

Poniższe wskazówki ułatwią ci wybranie dobrej pożyczki, a dodatkowo dowiesz się, co należy przygotować, aby szybko przejść weryfikację oraz jakie kluczowe zmiany zostały wprowadzone ze względu na epidemię.

Zmiany w branży pożyczek

Pojawienie się wirusa, na którego jak na razie nie wymyślono skutecznej szczepionki, miało ogromny wpływ na ogólnoświatową gospodarkę. Zwiększyło się zainteresowanie pożyczkami ze strony osób, które nagle straciły pracę lub musiały pokryć niezaplanowane wydatki. Niestety, firmy udzielające pożyczek nie mogły dłużej działać na dotychczasowych zasadach, gdyż odgórnie narzucone zmiany (między innymi trwałe obniżenie stóp procentowych) sprawiły, że zmniejszył się ich zysk z pożyczek, a dodatkowo wzrosło ryzyko, że ktoś nie będzie mógł spłacić zadłużenia. Trudniej teraz o pożyczki online w 15 minut, chociaż wciąż można znaleźć takie oferty, dzięki którym w krótkim czasie będzie można otrzymać pieniądze.

Zalety szybkiej pożyczki online

Nowe pożyczki internetowe wymagają dokładniejszej weryfikacji. W czasach przed epidemią wystarczyło na przykład zadeklarować wysokość osiąganych dochodów. Teraz taka deklaracja nie ma większego znaczenia, ponieważ większość firm z branży pożyczek wymaga udokumentowania uzyskiwania stałych dochodów. Tym samym, chociaż obniżenie stóp przełożyło się na lepsze – z punktu widzenia klienta – oprocentowanie, to wiele osób może mieć problemy z tym, czy pożyczka bez zaświadczeń zostanie im przyznana. Nie musisz jednak porównywać ofert we własnym zakresie, bo istnieją gotowe narzędzia, które zrobią to za ciebie. Przykładem jest ranking, w którym znajduje się szybka pożyczka online. Po odwiedzeniu strony zobaczysz najlepsze oferty od różnych firm, a oprócz informacji na temat czasu, w jakim wydawana jest decyzja, możesz również sprawdzić wskaźnik przyznawalności. Tym samym od razu wiesz, czy łatwo będzie otrzymać pożyczkę. Jeżeli natomiast przyznawalność jest na bardzo niskim poziomie, to prawdopodobnie nie warto się starać o taką pożyczkę.

Weryfikacja osób starających się o pożyczkę

W dzisiejszych czasach trudno przewidzieć, kiedy pożyczka przez internet na konto będzie potrzebna. Dlatego też warto w wolnej chwili sprawdzić, na jakie warunki będzie można liczyć, jeżeli zaistnieje potrzeba pożyczenia pieniędzy. Ogólnopolski ranking obejmuje wszystkie te pożyczki, które są w danym momencie najlepsze. Nie dość, że znajdują się tu pożyczki na raty bez zaświadczeń, to część z nich jest wypłacana bez dodatkowych kosztów. Jest to świetna wiadomość dla osób, które po raz pierwszy będą korzystały z oferty typu pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń, bo w dniu spłaty pożyczki będą musiały oddać wyłącznie początkową kwotę (bez dodatkowych odsetek i opłat). Firmy z branży pożyczek co jakiś czas przygotowują takie promocje, aby zachęcić nowych klientów do wypróbowania ich oferty. Warto z tego korzystać, aby zyskać darmowy dostęp do pieniędzy. Jest to duże udogodnienie szczególnie w obecnych czasach, gdy sytuacja wielu osób pogorszyła się przez wpływ wirusa. Darmowe pożyczki przez internet mogą pomóc przetrwać zmianę pracy lub chwilowe obniżenie wynagrodzenia.