Długoterminowy wynajem samochodów jest usługą polegającą na sprzedaży rozwiązań transportowych. Jest to oferta skierowana zarówno do klientów biznesowych, jak i osób prywatnych. W jaki sposób z niej korzystać i o czym należy pamiętać?

Długoterminowy wynajem aut – dlaczego warto?

Na długoterminowy wynajem samochodów warto zdecydować się z paru powodów. To wygodna forma posiadania nowego samochodu bez ponoszenia kosztów związanych m.in. z utratą wartości pojazdu, serwisu czy ubezpieczenia. Stały czynsz, jaki najemca płaci co miesiąc wypożyczalni, daje dużą swobodę w planowaniu budżetu – czy to domowego, czy firmowego. Nie obniża on zdolności kredytowej, co ma duże znaczenie zwłaszcza dla przedsiębiorców. Kierowca ma zapewnioną kompleksową obsługę serwisową i assistance. Klienci  iPanek mogą ponadto liczyć na darmową wymianę auta, jeśli ich potrzeby zmienią się w trakcie najmu.

Gdzie wynająć auto na długi termin?

Wybór wypożyczalni aut jest bardzo indywidualną sprawą uzależnioną od wielu czynników. Kluczowe znaczenie w omawianym kontekście ma to, gdzie dokładnie znajduje się długoterminowa wypożyczalnia samochodów. Bardzo ważne jest również to, jaką flotą dysponuje dana firma i na jakich zasadach udostępnia samochody. Jej oferta powinna odpowiadać klientowi zarówno pod względem ceny, jak i zawartości. Warto porównać propozycje różnych wypożyczalni, mając przy tym na uwadze indywidualne potrzeby i oczekiwania względem współpracy z usługodawcą.

Jak wynająć auto na długi termin?

Usługa długoterminowego wynajmu samochodów jest świadczona na podstawie umowy. Wstępnej rezerwacji auta można dokonać wcześniej telefonicznie lub online – to także świetna okazja do uzyskania szczegółowych informacji, które pomogą w podjęciu decyzji o skorzystaniu z usługi. W celu podpisania umowy należy zgłosić się do biura wybranej firmy. W tym miejscu trzeba koniecznie przypomnieć o tym, że podstawowym warunkiem, jaki musi spełnić najemca, jest posiadanie aktualnego prawa jazdy. Nierzadko wymagany jest od kierowcy ukończony 21. rok życia.