W dzisiejszym świecie, kiedy chcemy zwrócić uwagę naszym klientom na konkretny produkt, mamy bardzo dużo możliwości, żeby to osiągnąć. Bardzo ciekawymi rozwiązaniami są projekty mobilne, jak chociażby windery reklamowe. Mogą się one pojawić wszędzie – od plaży, po miejsce przed firmą, w plenerze, jak we wnętrzu. Nic nas tutaj nie ogranicza poza rzecz jasna podstawą, która będzie się nieco różnić, jeżeli wykorzystamy ją nad jeziorem, a inaczej na płaskiej, betonowej powierzchni. Jednak ich kształt, sposób, w jaki się wyróżniają, na pewno pozwala o nich myśleć jako o właściwym nośniku.

Kiedy przywołuje się w rozmowie windery reklamowe, przede wszystkim zwraca się uwagę na ich lekkość. Bo przecież posiadają one maszt – najczęściej aluminiowy, a więc niezwykle lekki i materiał, na której widoczny jest nadruk. Nie jest przesadą, kiedy się mówi, że wystarczy 5 minut, żeby winder w odpowiedni sposób zamontować. Dodatkową zaletą są sposób montowania materiału. Jest tutaj wiele rozwiązań na różne okazje. Jednocześnie nie można zapominać o tym, że przybierają różne kształty. Bardzo popularny kształt łezki, zaokrąglony, wcięty, czy standardowy również pozwala na to, aby je dobrze zaplanować.

Windery reklamowe – montaż bez przeszkód

Dlaczego są tak popularne? Odpowiedzi zapewne znajdziemy sporo. Zwrócilibyśmy uwagę przede wszystkim na ich umiejętność przystosowania. Windery reklamowe tak są zaprojektowane, że można je zamontować wszędzie, bez względu na podłoże. Dlatego też będą widoczne w otwartej przestrzeni, jak i zamkniętej. Tam, gdzie trudniej będzie o inną formę reklamy, one – na przykład na wspomnianej plaży – sprawdzą się idealnie. Również dlatego, że ich kształt je do tego predestynuje. Zupełnie inaczej odbiera się informację reklamową w miejscu, gdzie mocno przygrzewa słońce i pełno jest osób w strojach kąpielowych. Potrzebna jest tutaj zdecydowanie inna forma przekazu. Winder pod tym względem sprawdza się bez większych problemów.

Lokalna impreza w plenerze

Ale to nie jedyne miejsce, które wydaje się jakby zostało stworzone pod windery. Wręcz przeciwnie. Wystarczy wyobrazić sobie jakąś lokalną imprezę w plenerze. Gdzie właśnie świeżo ścięto trawę, gdzie prawdę mówiąc nie ma żadnych stojaków, ani słupów, gdzie można by zawiesić banery. Wtedy winder sprawdza się idealnie. Istnieją w takiej sytuacji co najmniej trzy sposoby montażu i każdy w tych warunkach będzie pasował. Wszystko zależy od tego, gdzie będziemy chcieli je umocować i do czego w efekcie powinny nam służyć.

Łatwość adaptacji

Zatem spośród wielu możliwości reklamowych – winder jest jednym z tych nośników, za którym stoi wszechstronność i łatwość adaptacji. Powstaje oczywiście pytanie – czy jeden w danym miejscu się sprawdzi, czy lepiej będzie zdecydować się na więcej sztuk. Jest to na tyle delikatny nośnik, że jeżeli pojawią się trzy obok siebie, nie będą robić wrażenia nadaktywności. Na pewno się w tej liczbie sprawdzą.