Nowoczesne zarządzanie hotelem lub apartamentowcem wymaga zastosowania nowych rozwiązań. Rezerwacje coraz rzadziej odbywają się telefonicznie i zastępowane są przez różne aplikacje i strony internetowe. Kluczowy jest funkcjonalny system rezerwacji pokoi, gdzie kompleksowy pakiet narzędzi może zapewnić firma IdoBooking. Jak pomaga to klientom w zameldowaniu? Jak system ułatwia życie właścicielowi albo zarządcy nieruchomości?

Jak system pomaga właścicielowi nieruchomości?

System rezerwacji pokoi to znakomite narzędzie do zarządzania wynajmem krótkoterminowym. Pomoże klientowi szybko zarezerwować pokój zarówno na jeden dzień, jak i na długie wakacje. Właściciel nie musi odbierać tysięcy telefonów ani wpisywać wszystko do komputera. Wszystkie informacje będzie miał w jednym miejscu, czyli w systemie. Instalowany program działa w chmurze, dlatego nie wymaga instalacji i można go szybko uruchomić z dowolnego urządzenia.

Firma IdoBooking udostępnia darmowy okres próbny, gdzie w każdej chwili można zadzwonić w razie ewentualnych pytań. Usługa jest bardzo złożona i nie dotyczy jedynie wynajmowania nieruchomości. Dzięki systemowi rezerwacji pokoi można skorzystać z Channel Managera, w którym można uporządkować wszystkie zabukowania w jednym miejscu. Ma się wgląd do informacji z wielu portali jednocześnie. Dotyczy to również strony internetowej właściciela, gdzie goście mogą bezpośrednio złożyć rezerwację – bez korzystania z innych portali. Łatwiejsze jest także zarządzanie płatnościami, w czym pomoże aplikacja mobilna.

Dlaczego warto skorzystać z systemu rezerwacji pokoi?

System rezerwacji pokoi to nie tylko łatwiejsze operacje dla właściciela, ale także klienta. Zarządcy nieruchomości, którzy nie stawiają na nowoczesne rozwiązania mogą szybko przegrać z konkurencją. Ludzie w zdecydowanej większości wolą rezerwować pokoje poprzez Internet, gdzie fani tradycyjnego bukowania ograniczają się do pojedynczych przypadków. Im więcej miejsc w sieci, gdzie dostępne są usługi hotelu – tym łatwiej o klientów, którzy poszukują noclegów na różnych stronach. Klienci mogą skorzystać z kalendarza, sprawdzić koszty wynajmu oraz dostępność danego pokoju.

Firma IdoBooking udostępnia również dostęp do raportów i analiz, które pomagają zaplanować przyszłe działania. Dzięki systemowi rezerwacji pokoi ma się dostęp do statystyk, które pozwolą dokonać zmian w funkcjonowaniu nieruchomości. Będzie wiadomo, kiedy klienci najczęściej anulują zamówienie albo z jakim wyprzedzeniem planuje się pobyt w obiekcie. To również wiele informacji na temat wynajmujących. Pozwala to dostosować usługi do danego typu klienta, co może zwiększyć liczbę rezerwacji.