Czym jest PrestaShop?

Szukając hostingu do swojego sklepu, wybierz sprawdzonego dostawcę. Jedną z popularniejszych platform, umożliwiających korzystanie z hostingu. PrestaShop udostępnia swoim użytkownikom gotowe funkcje, dzięki czemu jest mocnym konkurentem innych platform i narzędzi, przeznaczonych do tworzenia sklepów internetowych. Jedną z największych zalet PrestaShop jest możliwość pobrania darmowego kodu źródłowego. Należy jednak mieć świadomość, że chcąc korzystać z opensource’u oferowanego przez PrestaShop, konieczne jest posiadanie hostingu. Hosting PrestaShop dla sklepu internetowego może być współdzielony. Możesz też zdecydować się na hosting dedykowany, który nie będzie wymagał dodatkowych konfiguracji serwera, a dodatkowo będzie miał lepsze parametry wydajnościowe. 

Hosting dla PrestaShop – postaw na wydajność

Hosting powinien być zoptymalizowany i skoncentrowany na wydajności. Dzięki temu twój sklep internetowy będzie działał szybko i sprawnie. Hosting PrestaShop dla sklepu internetowego to serwer e-commerce, który posiada bogatą w funkcje platformę, umożliwiającą ci skupienie się na sprzedaży. Bez konieczności zajmowania się sprawami technicznymi. Szukając hostingu dla swojego sklepu, porównuj różne oferty. Pamiętaj, że zakup hostingu jest inwestycją, która pomoże ci pozyskać nowych klientów. Oprócz prowadzenia własnego sklepu internetowego, sam z pewnością również robisz zakupy przez internet i wiesz, że szybkość i niezawodność witryn, są niezwykle istotne. Dlatego też, wybierając hosting PrestaShop dla sklepu internetowego szukaj ofert, które będą łączyły atrakcyjną cenę z ciekawymi parametrami. 

Bezpieczeństwo danych, skalowalny serwer i kopie zapasowe

Na co zwracać uwagę wybierając hosting PrestaShop dla sklepu internetowego? Dla każdego klienta, inne parametry są priorytetem. Istnieją jednak pewne kwestie, na które zawsze warto zwracać uwagę. Kupując hosting dobrze jest wybrać pakiet umożliwiający tworzenie kopii zapasowych, trzymanych poza twoim dyskiem (dzięki temu nie będziesz tracić miejsca na swoim dysku). Ponadto, istotna jest wiarygodność dostawcy. Dane twoich klientów powinny być bezpieczne, dlatego też wybierając hosting, zdecyduj się na zaufanego, sprawdzonego dostawcę. Oprócz tego, bardzo praktyczną funkcją jest możliwość korzystania ze skalowalnego serwera. Automatyczny system monitoringu dostarczy ci raporty o potrzebie wyskalowania pakietu w górę lub w dół. Możliwość analizowania ruchu na stronie pozwoli ci na świadome kontrolowanie kosztów i parametrów serwera.