Egipt od lat jest chętnie wybieranym miejscem turystycznym przez Polaków. Wiąże się to z atrakcjami, które na nich czekają, takimi jak np. starożytne budowle, bliski dostęp do Morza Czerwonego i Śródziemnego oraz rozciągający się krajobraz pustynny. Jednak, jadąc na wycieczkę za granicę warto też zadbać o praktyczne kwestie, związane z podróżą, w tym ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne Egipt – o jakie kwestie warto zadbać przed wyjazdem?

Na ogół turyści zastanawiają się, czy na czas wyjazdu wystarczy ubezpieczenie z biura turystycznego, czy jednak należy mieć dodatkową polisę. Rozważając tę kwestię warto wiedzieć, że koszty ewentualnego leczenia się w Egipcie przy poważniejszych urazach są wysokie. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można znaleźć informację, że cena za hospitalizację jest wysoka, a jej zakończenie w praktyce wiąże się z dodatkowymi obciążeniami dla turysty. Dlatego też wskazuje się, że łączna suma ubezpieczenia kosztów leczenia na okres wyjazdu do Egiptu musi wynosić co najmniej 40 000 Euro. Warto zatem przyjrzeć się dokładnie, jaką kwotę ubezpieczenia zapewnia biuro podróży i czy nie jest ona niższa.

Kiedy ubezpieczenie turystyczne oferowane przez biuro podróży jest niewystarczające?

W sytuacji, kiedy kwota ubezpieczenia jakie otrzymujemy w biurze podróży to mniej niż wspominane 40 000 Euro – warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Dzięki temu zachowuje się spokój, że w razie nieprzewidzianej sytuacji nie zabraknie środków na leczenie, pobyt w szpitalu i transport medyczny do kraju.

Co powinno wchodzić w skład ubezpieczenia turystycznego osoby, która wyjeżdża do Egiptu?

W polisie wykupionej na okres pobytu zagranicznego może znaleźć się kilka pozycji, które oferują ubezpieczenia dla turysty i jego najbliższych. Co istotne, nie poleca się korzystania z najniższych wariantów, ponieważ o właściwe ubezpieczenie na czas podróży i o kwestie zdrowotne podczas pobytu w Egipcie warto zadbać na najwyższym poziomie. Zwłaszcza, kiedy dotyczy to nas samych i naszych bliskich.

Allianz Globtroter ubezpieczenie turystyczne

Polisa podróżna do Egiptu powinna, zatem zawierać:

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia, o czym napisano wyżej, co powoli na opłacenie wydatków na leczenie przez ubezpieczyciela;
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewni środki finansowe w razie wypadków, które pociągną za sobą trwałe uszczerbki na zdrowiu lub śmierć. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci świadczenie dla nas lub dla najbliższych osób;
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w ramach którego ubezpieczeniu podlega cywilna odpowiedzialność w życiu prywatnym. Jeśli w trakcie wyjazdu dojdzie do szkód na rzecz innych osób lub instytucji takich jak np. hotel – wówczas nie będziemy zmuszeni płacić za nie ze swojej kieszeni.
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego, które chroni przed następstwem takich nieprzyjemnych wydarzeń jak np. zgubienie bagażu przez przewoźników. Takie rzeczy zdarzają się i warto o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na dodatkowe ubezpieczenie na czas wyjazdu. Ponadto, jeśli dojdzie do uszkodzenia się bagażu lub zostanie on skradziony – wówczas ubezpieczyciel także zwróci nam poniesione koszty.

Aby sprawdzić pozostałe warunki ubezpieczenia na czas wyjazdu warto odwiedzić stronę renomowanego dostawcy ubezpieczenia turystycznego https://ubezpieczenieturystyczne.online/i zapoznać się ze szczegółami.