Wiele osób decydujących się na sprzedaż samochodu, niechętnie rozważa oferty firm zajmujących się skupem aut za gotówkę. Powszechne jest przekonanie, że ceny oferowane przez takie firmy są zbyt niskie, a właściciel wiele traci na takiej transakcji. Czy jednak zawsze jest to regułą? Bynajmniej. Na rynku jest wiele firm, które oferują bardzo przyzwoite stawki za zakup samochodu. Zwykle są to firmy rodzinne, które często w odróżnieniu od komisów oraz dealerów aut, nie ponoszą tak wysokich kosztów utrzymania pracowników lub wynajmu placu, więc nie muszą też narzucać zawyżonej marży. Czy warto więc sprzedać samochód do auto skupu? Rozważmy wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania.

Pierwszy krok do sprzedaży

Większość właścicieli aut uważa, że sprzedaż samochodu to przysłowiowa bułka z masłem. Nic bardziej mylnego. Sprzedaż samochodu, szczególnie jeśli zależy nam na zysku ze sprzedaży, jest dość trudnym zadaniem. Najprościej zacząć od gruntownego czyszczenia. Zakurzone auto i poplamiona tapicerka z pewnością nie przyciągną zbyt wielu potencjalnych klientów. Nieprzychylną uwagę przyciągają również uszkodzenia lakieru i karoserii oraz usterki mechaniczne. Firmy zajmujące się skupem samochodów, mają dużo większe zaplecze, składające się z mechaników oraz profesjonalnych usług czyszczenia pojazdów, dzięki czemu robią to o wiele sprawniej i szybciej, a przede wszystkim po znacznie mniejszych kosztach niż prywatni właściciele aut.

Skorzystanie z usług specjalistów

Indywidualna sprzedaż samochodu jest również bardzo czasochłonna. Jeśli trafi nam się pierwszy klient, który na dodatek kupi auto bez zbędnego targowania się i doszukiwania się ukrytych usterek, to mamy wielkie szczęście. Zazwyczaj przeprowadzenie procesu sprzedaży auta wiąże się z odbieraniem niezliczonej ilości telefonów i wiadomości oraz rezerwowaniem terminów na oględziny, które nie zawsze dochodzą do skutku. Aby zaoszczędzić sobie cennego czasu, warto więc rozważyć pośrednictwo skupu aut. Przedstawiciele takich firm, jak na przykład Pan Bartek, prowadzący skup aut w Gdańsku, często pracują według elastycznego grafiku, a więc bez problemu można się umówić na spotkanie w miejscu pracy, jeśli nie mamy możliwości wcześniejszego wyjścia, lub w domu w godzinach wieczornych. Fachowcy, którzy na co dzień zajmują się skupem aut, najczęściej potrzebują jedynie kilkunastu minut na dokładną ocenę i oględziny stanu pojazdu. Sporządzenie umowy oraz wypłata gotówki sporządzane są na miejscu i nie wymagają żadnych dodatkowych formalności, ani wyjazdów. Z reguły cała transakcja przeprowadzana jest w mniej niż godzinę. Patrząc z perspektywy oszczędności czasu, nerwów i kosztów przygotowania auta do sprzedaży, może się ona naprawdę opłacać.

Sprzedaż samochodu do auto-skup24

Warunki sprzedaży auta do skupu

Rozważasz więc sprzedaż swojego samochodu do skupu aut. Co zyskujesz, a co tracisz? Podsumujmy. Niewątpliwą zaletą tego typu sprzedaży jest przede wszystkim oszczędność czasu. Transakcja jest przeprowadzana sprawnie, najczęściej w wybranym przez klienta miejscu, formalności ograniczone są do minimum, a wypłata gotówki następuje bezpośrednio po podpisaniu umowy. Nie ma również potrzeby żmudnego i często kosztownego przygotowania auta do sprzedaży. Jedynym mankamentem tego typu transakcji jest uzyskanie kwoty potencjalnie niższej, niż w przypadku sprzedaży prywatnej. Jednak – podkreślmy – to nie jest regułą. Często to właśnie skup aut może zaoferować najwyższą cenę. Najlepszym wyjściem jest skontaktować się z godną zaufania firmą zajmującą się skupem samochodów i ustalić propozycję ceny. Jeżeli stwierdzisz, że oferta jest zbyt niska, warto zapoznać się z propozycjami innych skupów i ostatecznie wybrać tą najbardziej atrakcyjną.