Wesele rustykalne to jeden z największych trendów ślubnych ostatnich lat. Zwiewne ubrania, motywy roślinne, naturalne materiały, wśród których króluje drewno — wszystkie te elementy składają się na styl, który pokochali Polacy. Jeśli planujesz organizację wesela w tym wzornictwie, warto zadbać o to, by wszystkie elementy do siebie pasowały. Postaw na zaproszenia rustykalne, by papeteria ślubna i klimat wydarzenia szły ze sobą w parze.

Czym jest styl rustykalny?

Styl rustykalny odwołuje się do odchodzącej w niepamięć wsi przełomu XIX i XX wieku. W nim spełniają się nasze wyobrażenia o tym, jak wyglądało życie zgodne z naturą, którego rytm wybijały kolejne pory roku i przemiany w przyrodzie. Nieco przypomina styl boho — znajdziemy w nim wiele motywów roślinnych i wykorzystuje te same naturalne materiały, takie jak drewno, wiklina, trawa morska. Jest jednak prostszy i bardziej sielski. Wzornictwo może odwoływać się do ludowego rzemiosła — na przykład poprzez zdobioną ceramikę. Nie ma tu miejsca na tworzywa sztuczne, trudno się tu doszukiwać przepychu — jest za to sporo nostalgii i szacunku dla przyrody.

Rustykalne wnętrza często niesłusznie kojarzą się nam z chaotycznym gromadzeniem niepasujących do siebie, starych przedmiotów — jest to jednak jego stereotypowe postrzeganie. W praktyce liczy się przemyślana kompozycja i umiejętny dobór materiałów, kolorów i motywów.

Czym wyróżniają się zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym?

Ślub w stylu boho sięga właśnie do tego wzornictwa. Nie sili się na elegancję czy przepych — ma tworzyć przestrzeń do nieskrępowanej radości i luzu. Często takie uroczystości odbywają się na łonie natury, podobnie jak późniejsza celebracja zawartego związku małżeńskiego. Jeśli właśnie tak chcecie spędzić najpiękniejszy dzień w Waszym życiu, warto postawić na rustykalne zaproszenia ślubne, które będą nawiązywały do planowanego wydarzenia.

Jak wygląda taka papeteria ślubna? Przede wszystkim nie ma tu miejsca na sterylność czy przepych. Rustykalne zaproszenia ślubne wykonuje się najczęściej z ekologicznego papieru, przypominającego papier ręcznie czerpany swoją efektowną strukturą. Krawędzie mogą być lekko rwane. Dużą rolę odgrywają zdobienia. Te tworzy się na bazie naturalnych dodatków. Może to być sznurek jutowy albo bawełniany lub lniany element. W parze z nimi muszą iść kwiaty, bez których trudno nam wyobrazić sobie zaproszenia ślubne rustykalne. Mogą to być suszone płatki kwiatów czy szkice przypominające kartki ze starego zielnika. Paleta kolorystyczna jest raczej subtelna i skłania się ku pastelom, wykorzystując delikatne szarości, beże, biele, zielenie czy róże. Rustykalne zaproszenia ślubne mogą zawierać bardziej eleganckie zdobienia takie jak złoto, jednak nie mają one wywołać wrażenia przepychu, a raczej podkreślić piękno naturalnych motywów.

Komu można polecić zaproszenia ślubne rustykalne?

Rustykalne zaproszenia ślubne to propozycja dla miłośników natury, którym tęskno do jej codziennej bliskości. Jeśli najchętniej spędzasz czas w lesie, nad jeziorem czy w górach, takie wzornictwo na pewno przypadnie Ci do gustu. Dotyczy to szczególnie tych par młodych, które planują dekoracje na ślub i wesele właśnie w sielskiej stylistyce. Zaproszenia na ślub rustykalne będą wtedy spójne z planowaną uroczystością i celebracją wydarzenia. To też idealna papeteria dla niepoprawnych marzycieli, którym tęskno za swobodą, luzem i radością bez ograniczeń. Jeśli życie w miejskim tłoku na betonowej pustyni Cię męczy, warto postawić właśnie na takie dodatki. Eko zaproszenia ślubne sprawdzą się idealnie.

Blooming Elegant — rustykalne zaproszenia ślubne dla Ciebie

Markę Blooming Elegant tworzy małżeństwo, które zauważyło na rynku niszę — brak personalizowanych, tworzonych z pasją i dbałością o każdy detal zaproszeń ślubnych. Ich oferta odpowiada na trendy, które królują w kolejnych sezonach ślubnych. Znajdzie się tu więc stylistyka boho, rustykalna, glamour czy nowoczesna. Para tworzy także bardziej nietypowe projekty na indywidualne zamówienie. Podczas wykonywania zaproszeń ślubnych kluczowa jest dbałość o szczegóły. Ania i Bartosz samodzielnie czerpią papier, konstruują zdobienia, kaligrafują każde zaproszenia, a nawet wykonują stemple. Jeśli chcesz zrobić wrażenie na swoich gościach, warto zapoznać się z tymi propozycjami!