Z pierścieniem na palcu, sercem pełnym miłości i tablicą nastrojów wypełnioną po brzegi – nikt nie jest bardziej podekscytowany niż nowo zaręczona para planująca ślub. Zrozumiałe jest, że ślub ma być świętem miłości. Dzień, w którym wszyscy, których kochasz i cenisz, zgromadzą się razem, aby być świadkami rozpoczęcia nowego życia ze swoim partnerem.

Od początku do końca chcesz, aby taki dzień był niezapomniany (ze wszystkich właściwych powodów!). „Rozpocznij” tutaj nie oznacza początku rzeczywistego zdarzenia. Zamiast tego odnosi się do integralnej części ślubu, być może równie ważnej jak zasłona – zaproszenia ślubne.

Te zaproszenia ślubne są twoi gości pierwsze spojrzenie na rzeczywiste wydarzenia. Podczas gdy zaproszenia elektroniczne są powszechne, nic nie przebije klasycznego i skomplikowanego zaproszenia na ślub. Istnieje kilka wzorów kart ślubnych do wyboru i taka sama liczba czynników do rozważenia, zanim zdecydujesz się na cokolwiek.

Oto lista dziesięciu wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze zaproszenia na ślub:

1. Zaprezentuj swój styl ślubu

Twoja karta ślubna zawiera ważne informacje na temat ślubu; czas, miejsce i data. Jednak kolejną rzeczą, którą twoja karta ślubna może zaprezentować, jest jej styl. Wesela nie powinny być monotonne. Twój wielki dzień nie musi być dokładnie taki, jak kolejna para.
Wesela mogą być swobodne, formalne, klasyczne lub eleganckie – niektóre są połączeniem wielu stylów połączonych w jeden.
Wesela mają być dniem, w którym możesz dzielić się swoją miłością z każdym, kogo masz blisko i drogi. Kiedy pojawia się taka okazja, Twoim priorytetem powinno być upewnienie się, że wszyscy czują się mile widziani i czują się dobrze.

2. Pomyśl o tym jako o preludium

Twoje zaproszenie na ślub to pierwsza rzecz, na którą natkną się Twoi goście. Pomyśl o tym jako o preludium do samego wydarzenia. Preludium ma ogromne znaczenie. Właśnie dlatego czytelnik chce czytać dalej. Twoja karta ślubna nie jest inna.
Sprawiając, że Twoja karta ślubna będzie się wyróżniać; bądź kolorowy lub prosty, zapraszasz ludzi na radosne okazje. Jedna z najbardziej (jeśli nie najbardziej) radosnych okazji w twoim życiu.

3. Wyróżnij główne informacje

Niektórzy ludzie lubią kartki ślubne z hukiem; figurki, wzory i wszelkiego rodzaju projekty. Inni lubią zaproszenia ślubne, które bardziej skłaniają się ku minimalistycznemu podejściu. Pod koniec dnia obie strony proszą ludzi o przyjście na wesele. To znaczy, to przecież podstawowe oznaczenie karty ślubu. Jednak gdzieś przy projektowaniu idealnej karty ludzie często zapominają o głównej części – specyfikacji.

4. Określ lokalizację

Goście często są zdezorientowani czasem i lokalizacjami. Może to stanowić szczególny problem w przypadku ślubów docelowych, a nawet ślubów poza domem. Aby uniknąć ciągłego dzwonienia do osób z pytaniem o lokalizację, wydrukuj mapę na kartach. Jeszcze lepiej, mieć kod QR do lokalizacji na mapie Google.

5. Unikaj tłoczenia się

Podczas planowania ślubu większość nowożeńców ma tendencję do bycia pochłoniętym przez cały proces projektowania. Chcąc, aby wszystko było idealne, często przesadzają. Klasycznym przykładem tego byłoby zatłoczenie zbyt wielu rzeczy na jednej karcie. Na przykład; długa lista RSVP nie jest potrzebna.

6. Nie ma potrzeby być dodatkowym

Twoje zaproszenie na ślub powinno zawierać główne szczegóły faktycznego ślubu. Nie powinno zawierać fantazyjnych tekstów i cytatów poetów i filozofów. Gwarantuję, że żaden gość nie przeczyta go dwukrotnie. Interesują ich tylko lokalizacja, czas i to, czy obowiązuje strój, czy nie.

7. Pomyśl o cenach

Zaproszenia ślubne różnych firm i projektantów mogą się znacznie różnić. Niektóre mogą zaczynać od dolara lub mniej, a niektóre mogą znacznie przekraczać sto dolarów za sztukę. Wszystko zależy od stylu, atramentu, kroju pisma, rodzaju papieru i zamówienia zbiorczego.

Dalsze elementy dekoracyjne, takie jak kaligrafia i takie, będą kosztować więcej. Zrozum, że chociaż karta jest zwyczajowa i powinna być piękna, nie powinna przekraczać budżetu.

8. Przejdź przez wszystko z projektantem

Podobnie jak przyszła panna młoda przechodzi niezliczoną ilość dopasowań i prób, zanim sfinalizuje suknię ślubną, musisz przejść korekty ze swoimi projektantami. Twój projektant prześle ci kopię projektu lub próbkę.
Pamiętaj, aby przejść przez to dla jakichkolwiek błędów. Po ich wydrukowaniu zostanie naliczona opłata.

9. Mają kilka dodatkowych kart pod ręką

Chociaż drukowanie kart kosztuje, to o wiele mniej kosztuje przy zamawianiu w dużych ilościach. Bardziej kosztowałoby to powrót do projektanta i zamówienie większej liczby kart po ich wydrukowaniu. Zawsze upewnij się, że masz przy sobie kilka dodatków na wypadek, gdybyś zapomniał o jednej lub dwóch osobach.

10. Policz wszystkie RSVP

Zarządzaj zaproszeniami podczas tworzenia listy gości. Zainstaluj narzędzie do zarządzania listami gości lub arkusz kalkulacyjny, aby śledzić swoich RSVP. Dostosuj swój arkusz kalkulacyjny za pomocą kolumn i notatek, śledząc notatki z podziękowaniami, które ostatecznie będziesz musiał wysłać. W przypadku prezentów otrzymanych przed ślubem w ciągu dwóch tygodni należy wysłać podziękowanie. Daj sobie miesiąc na te podane w dniu ślubu lub później.

Wniosek:

Podsumowując, kartki ślubne odgrywają znaczącą rolę w całym procesie ślubu. To pierwszy znak na początku ślubu. Czy słyszałeś wyrażenie „pierwsze wrażenia mają znaczenie?” Cóż, to dosłowne wcielenie tego wyrażenia.
Zaprojektowanie idealnej kartki ślubnej ma drugorzędne znaczenie dla całego procesu myślowego, który się z nią wiąże. Wystawianie idealnych zaproszeń na ślub to wyczyn, który ma własną listę kontrolną. Nie daj się przytłoczyć temu procesowi. Zamiast tego spróbuj się dobrze bawić. W końcu to twój ślub.