Obecnie rzadko kiedy można spotkać klasyczne żaluzje, które zostały dawno wyparte przez nowoczesne rolety okienne. Tym bardziej, że do dyspozycji mamy obecnie przeróżne ich rodzaje, wobec czego można przebierać w kolorach, wzorach, materiałach itd. Jako że aranżacja okna ma spore znaczenie, warto zadbać o efektywną jego oprawę. Z pomocą przychodzą rolety wolnowiszące. Ze względu na ich liczne zalety warto się nimi zainteresować.

Rolety wolnowiszące w Twoich wnętrzach


Zasłony to mało praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o efektowną oprawę okna. Dużo lepiej sprawdzają się rolety wolnowiszące, które są uniwersalne, estetyczne i wygodne w użyciu. Przylegają one do szyby, mogą znajdować się nie tylko we wnęce okiennej. W zależności od naszych potrzeb i preferencji możliwe jest zamontowanie ich do ściany lub do sufitu. W każdym przypadku uzyskamy inny efekt aranżacyjny. Za pomocą tych rolet będziemy w stanie zasłonić nie tylko wnękę okienną, ale nawet całą ścianę. Stanowią wobec tego świetną alternatywę dla grubych zasłon, które tylko przytłaczają wnętrze. Rolety wolnowiszące pasują praktycznie o każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wystroju. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o stworzenie ciekawej aranżacji. Rolety wolnowiszące nadają się zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Przebierać możemy w materiałach, kolorach i wzorach. Tego typu rolety mogą być nawet wzbogacone o efektowny nadruk, co jeszcze bardziej podbija ich walory estetyczne.


Rolety wolnowiszące cieszą się ogromną popularnością, bardzo chętnie po nie sięgamy ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Na ich korzyść przemawia powszechność, duża dostępność, szeroki wachlarz wyboru, przystępne ceny, łatwy montaż, funkcjonalność, uniwersalność, wysokie walory estetyczne, bezproblemowe utrzymanie w czystości. W ich przypadku nie trzeba naruszać w żaden sposób ramy okiennej. Znika też problem z serwisowaniem. Rolety wolnowiszące są niezwykle trwałe, zapewniają optymalne zaciemnienie pomieszczenia i ochronę przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. Okno nimi przyozdobione wygląda bardzo schludnie i elegancko.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl