Kupno nowego telefonu to duży wydatek. Niejednokrotnie wybieramy opcję rat, ponieważ niewielu z nas stać na to, aby kupić sprzęt wart tysiąc lub dwa tysiące złotych. To przecież niejednokrotnie wartość prawie całej naszej wypłaty! Stąd też bardzo wiele osób decyduje się na kupno telefonu czy smartfona używanego. Czy warto kupić taki używany telefon? Jakie są jego wady i zalety?

Używane smartfony – korzyści

Nie każdy smartfon musi być nowy. Istnieją marki telefonów, zwłaszcza tych produkowanych kilka lat temu, których właściciele większą wagę przykładali do jakości i trwałości. Telefony te mają być może mniej funkcji, a Internet działa w nich wolniej, jednak posiadają bardziej żywotną baterię i nie zepsują się po dwóch latach. Żeby jednak kupić dobry, używany smartfon, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Nieco dokładniej jak kupić tani smartfon do 300 zł odpowiada www.skleppc.pl.

Używany smartfon, jeśli kupisz sprzęt odpowiedniej marki, to paradoksalnie gwarancja lepszej jakości i dłuższej żywotności takiego urządzenia. To podobna zależność, jak w przypadku używanych samochodów – te produkowane przed czasami, gdy opłacalna stała się produkcja aut słabszej jakości, by klient szybciej kupił kolejne, są trwalsze i posłużą nam dłużej.

Warto natomiast pamiętać, że używane smartfony mają także wady, które mogą nie spodobać się miłośnikom nowinek technicznych.

Jakie są wady używanych smartfonów?

Oczywiście, używany smartfon nie jest dobry dla każdego. Jeśli szukasz taniego smartfona, który posiada super – szybki Internet i możliwość wgrania wielu aplikacji, możesz się rozczarować. Tańsze, używane smartfony bardzo często wystawiane są na sprzedaż przez osoby, które albo znudziły się możliwościami telefonu, albo uznały, że urządzenie nie spełnia już swoich funkcji. Używane smartfony to również takie, które posiadają zazwyczaj mało pamięci i pozwalają na wgranie maksymalnie kilku aplikacji. Są używane głównie do dzwonienia i sprawdzania Internetu, jednak bez zbędnej jego eksploatacji.

Używany smartfon to często także kiepski aparat oraz rysy na ekranie. Te wszystkie niedogodności możesz oczywiście tolerować, pocieszając się niską ceną, ale mogą być one dla Ciebie również nie do przejścia.

Gdzie kupić używany smartfon?

Jeśli zdecydowałeś, że zamiast nowego cacka chcesz jednak kupić używany telefon, warto wiedzieć, gdzie właściwie powinieneś się udać. Miejsc, w których możesz kupić używanego smartfona jest wbrew pozorom całkiem sporo. Z pewnością pierwszymi,  które przyjdą Ci na myśl, będą różnego rodzaju lombardy. Faktycznie, może się zdarzyć, że znajdziesz w tym miejscu dobry telefon, jednak najczęściej jest to loteria, a osoba sprzedająca taki sprzęt niekoniecznie będzie znała się na parametrach telefonu.

Paradoksalnie, dużo bezpieczniej jest kupić używany telefon w Internecie, przez różne platformy. Parametry smartfona będą tutaj dokładniej opisane i będziesz mógł sprawdzić, czy model wystawiony do sprzedaży Ci odpowiada.

Dobrą opcją jest także kupienie telefonów leasingowych, które często wystawiane są na Internecie przez różnego rodzaju firmy bądź sklepy.