Jak co roku, uczniowie ostatnich klas szkół średnich stają przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia. Znacząca większość z nich zdecyduje się na studiowanie. Oznacza to między innymi wybór miasta, w którym będą kontynuować edukację. Bardzo duże znaczenie mają wówczas dostępne w danej miejscowości kierunki studiów. Pułtusk, jest jednym z miast, które choć niewielkie, oferuje studentom szeroki wybór dróg edukacji.

Co warto wiedzieć o Pułtusku?

Zanim dowiemy się, jakie kierunki studiów dostępne są w Pułtusku, warto nieco przybliżyć to miasto. Znajduje się ono w województwie mazowieckim i posiada liczbę ludności wynoszącą niespełna 20 tysięcy mieszkańców. Jest to więc miasto stosunkowo nieduże. Mimo to dynamicznie się rozwija i oferuje komfortowe warunki życia oraz nauki. Z tego właśnie powodu wielu młodych ludzi nie decyduje się na wyjazd do Warszawy, lecz wybiera kształcenie w swoich rodzinnych stronach.

Kierunki studiów Pułtusk – czy studenci mają duży wybór?

Pułtusk, jak już wiemy, nie jest dużym miastem. Nie dziwi więc fakt, że na jego terenie działa obecnie tylko jedna szkoła wyższa. Niemniej jednak, nie oznacza to, że nie warto brać jej pod uwagę poszukując studiów dla siebie. Uczelnia, o której mowa, to Akademia Finansów i Biznesu Vistula, filia w Pułtusku. Kierunki studiów, które znajdziemy w tej szkole wyższej, są naprawdę przyszłościowe, interesujące oraz dające doskonałe perspektywy zawodowe. Wśród nich wymienić możemy między innymi Administrację, Marketing, Dziennikarstwo, Zarządzenie czy Reklamę. Uogólniając studenci, którzy zdecydują się na edukację w Pułtusku, mogą wybierać spośród 18 kierunków. Dzięki temu każdy może znaleźć ten, który odpowiada jego preferencjom, umiejętnościom oraz planom na przyszłość.

Dlaczego warto studiować w Pułtusku?

Wiele osób zastanawiających się, w jakim mieście studiować, obawia się wyboru mniejszych ośrodków. Czy słusznie? Jak się okazuje, niekoniecznie. Jak widać, kierunki studiów w Pułtusku są zróżnicowane, a sama uczelnia zapewnia wysoki poziom nauczania oraz dostęp do nowoczesnych technologii, różnorodnych programów edukacyjnych oraz wyjazdów, dzięki którym studia są nie tylko ciekawe, ale również efektywne.

To jednak nie jedyna korzyść ze studiowania w Pułtusku. Młodzi mieszkańcy tego miasta mogą uniknąć kosztów związanych z wynajmem mieszkania i pozostać w domu rodzinnym, zaś osoby z okolicznych miejscowości zaoszczędzą sporo. Ceny wynajmu w Pułtusku są bowiem znacznie niższe niż w dużych ośrodkach akademickich.

Podsumowując, aby zdobyć wyższe wykształcenie nie musimy wcale decydować się na wyjazd do wielkiego miasta i ponosić związane z tym koszty. Obecnie w mniejszych miejscowościach również możemy znaleźć ciekawe, perspektywiczne kierunki studiów. Pułtusk jest jednym z tych ośrodków, które są w stanie zaoferować studentom możliwość uczenia się w nowoczesnej, doskonale przygotowanej do przekazywania wiedzy szkole wyższej. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok rośnie liczba młodych mieszkańców Pułtuska oraz okolic decydujących się na kontynuację nauki właśnie tutaj.