Wynajem samochodów na doby jest popularną usługą transportową dostępną w wielu miastach w Polsce. Korzystają z niej zarówno osoby prywatne, jak i klienci biznesowi. Stawki i warunki najmu są zróżnicowane – o cenach decydują liczne czynniki.

Samochód na doby – najważniejsze zasady wynajmu

Samochody na doby udostępniane są na zasadach określonych w regulaminach poszczególnych wypożyczalni. Na ogół auto można wynająć na okres od 1. do 30. dni. Podstawą współpracy pomiędzy wypożyczalnią a klientem jest pisemna umowa. W większości przypadków w rachubę wchodzi opcja wcześniej rezerwacji online lub telefonicznej, a także skorzystania z rozmaitych udogodnień takich jak np. wyjazd wypożyczonym samochodem za granicę, dopisanie do umowy drugiego kierowcy czy wypożyczenie fotelika dla dziecka.

Samochód na doby – wygoda i oszczędność

Wynajmując samochód na doby w PANEK CarSharing lub innej firmie, kierowca korzysta z niego bez obowiązku ponoszenia licznych wydatków, jakie nieodłącznie towarzyszą posiadaniu pojazdu na własność. Nie musi płacić za przeglądy, serwis oraz ubezpieczenie. Oczywiście istnieje możliwość wykupienia atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych, niemniej w wielu sytuacjach bardziej niż zakup opłaca się wynająć auto na doby. Katowice  to przykład miasta, gdzie omawiana usługa cieszy się bardzo dużą popularnością.

Samochód na doby – w jakich sytuacjach wynajem się kalkuluje?

Samochód na doby jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które z rozmaitych względów nie mają dostępu do własnego auta, np. z powodu awarii lub braku środków na zakup. Z aut na doby chętnie korzystają firmy, które często organizują służbowe wyjazdy. Z kolei prywatne osoby zazwyczaj wynajmują samochody na wakacyjne wyjazdy lub w celu przetestowania konkretnego modelu. Omawiana usługa to najlepszy dowód na to, że obecnie nie trzeba mieć swojego samochodu, aby być jego użytkownikiem. Decydując się na wynajęcie auta na doby, trzeba zapoznać się z warunkami najmu obowiązującymi w danej firmie.