Ukrainę i Polskę łączy długa i ciekawa historia, która po dziś dzień wpływa na obydwa państwa. Ukraina jest często pomijanym krajem na tle Europy. Zdecydowanie powinno, poświęcać się więcej uwagi i zainteresowania temu niezwykłemu krajowi. Spora liczba Polaków nie miała nawet okazji przebywać na terenie Ukrainy. Bez wątpienia, każdy Polak powinien zagościć chociaż raz, do bardzo blisko położonego od granic naszego kraju – Lwowa. Niezwykle osobliwy Lwów jest największym miastem zachodniej Ukrainy. Warto również wiedzieć, iż Lwowska Starówka jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Lwów jest w zasadzie jedynym ukraińskim miastem do którego z Polski można dostać się bardzo szybko. Z Warszawy jest to niecałe pięć godzin jazdy samochodem. Przepiękny Lwów jest najczęściej odwiedzanym miastem wśród Polaków. Po pierwsze, miasto jest położone tuż obok polskiej granicy. Po drugie, Lwów jest głównym miejscem wypadowym do innych ukraińskich miast. Biuro Podróży “Chortycia” dysponuje bogatą ofertą wycieczek, organizowanych na tereny uroczej Ukrainy. Oferty biura dostępne są na stronie: https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-lwowa-z-przemysla,22.

Biuro Podróży “Chortycia” organizuje wyjazdy na ukraińską ziemię od 1999 roku. Biuro ma spore doświadczenie w polskiej i zagranicznej turystyce, organizuje liczne wyjazdy, konferencje oraz oferuje wynajem autokarów. Firma podejmuje współpracę z różnymi partnerami poza granicami Polski. Świadczy usługi wysokiej jakości. Biuro specjalizuje się głównie w organizowaniu wycieczek do Lwowa i na Ukrainę. W swojej ofercie turystycznej posiadają także wycieczki do Odessy, Podola, Truskawca i Zakarpacia, oraz wyjazdy objazdowe do Kijowa i Czarnobyla.

Tramwaj we Lwowie
Tramwaj we Lwowie

Zdecydowanie najbardziej znanymi wycieczkami Biura Podróży “Chortycia” to wycieczki do Lwowa, odbywające się, z takich miast, jak: Przemyśl, Lublin, Bieszczady, Rzeszów, Katowic, Krakowa i Warszawy. Czołowymi wyjazdami są jednak wycieczki do Lwowa z Przemyśla. Miasto jest położone niecałe 100 km od samego centrum Lwowa. Biuro Podróży organizuje różnego rodzaju noclegi w Przemyślu i we Lwowie według standardów, wymaganych przez klientów. Dostępne są hotele o odmiennej klasie. Wycieczka, w zależności od liczby osób zainteresowanych, przebywana jest autokarem lub busem. Będąc na Podkarpaciu, nie sposób nie skorzystać z tego niesamowitego wyjazdu! Biuro Podróży “Chortycia” oferuje jednodniową wycieczkę do Lwowa z Przemyśla, która jest intensywna i bardzo ciekawa. Wyjazd jest organizowany w taki sposób, aby możliwe było odwiedzenie najbardziej istotnych i ważnych zabytków Lwowa. Wycieczka zaczyna się dosyć wcześnie rano i posiada dosyć spore tempo. W trakcie wyjazdu możliwe będzie zwiedzenie lwowskiego rynku, duża ilość katedr i kościołów, cmentarzy i opery. Po intensywnym zwiedzaniu jest czas wolny na zrobienie zakupów, czy dalsze odkrywanie Lwowa. Organizatorzy wyjazdu umożliwiają uczestnikom wykupienie obiadu. Całość wycieczki to koszt 150 zł za osobę. Dzieci mają możliwość skorzystania ze zniżki, w zależności od wieku. W wycieczce może uczestniczy minimalnie 15 osób.