Bądź w zgodzie z przepisami i zapewnij sobie bezpieczeństwo. Maty dezynfekujące to prosty i bardzo skuteczny sposób na ograniczenie transmisji bakterii i wirusów. A przy tym, nie wymaga inwestowania sporych sum pieniędzy.

Mata przy każdym wejściu

Jednym z podstawowych zastosowań takich produktów jest zapobieganie przedostawania się wirusa ASF w obrębie gospodarstwa. To dlatego, w świetle przepisów, maty o odpowiedniej wielkości trzeba instalować przy wszystkich wejściach i wyjściach z obiektów gospodarskich. Skuteczność całego systemu jest większa, jeśli jest on zastosowany także przy wejściu na teren posesji – dzięki temu, podczas wjazdu i wyjazdu przez bramę, ograniczamy ryzyko roznoszenia szkodliwych drobnoustrojów. Maty dezynfekujące chronią w obie strony – zapewniają bezpieczeństwo w obrębie gospodarstwa, dzięki zabijaniu wirusów przywiezionych na powierzchni kół. W drugą stronę – chronią przed rozprzestrzenianiem się epidemii, gdyż mata zamontowana na wyjeździe skutecznie zapobiegnie wywiezieniu wirusa poza teren posesji.

Maty dezynfekujące czyli wysoka skuteczność

Tym, co decyduje o sukcesie mat, jest ich skuteczność. A ta bierze się z prostoty tego rozwiązania i wygody użytkowania. Nie trzeba pamiętać o wykonywaniu dodatkowych czynności podczas codziennych zajęć w pracy. Prawidłowo ułożone i eksploatowane Maty dezynfekujące są przez większą część czasu bezobsługowe. Powierzchnia opon przejeżdżających pojazdów, czy podeszwy butów są czyszczone niejako automatycznie. To także rozwiązanie bardzo ekonomiczne – Maty dezynfekujące nie zużywają się szybko, a zadaniem użytkownika pozostaje jedynie utrzymywanie ich w czystości a także uzupełnianie środka dezynfekującego.

Sprawdzona metoda

Ograniczanie rozprzestrzeniania się chorób poprzez stosowanie środków dezynfekujących to znana i sprawdzona metoda, która jest podstawą działań profilaktycznych. Właściwie użytkowana mata zapewnia wysoki poziom ochrony. Jest przy tym prosta w instalacji. Większość mat tego typu umieszcza się w specjalnie przygotowanych nieckach. To ogranicza straty środka dezynfekującego i pozytywnie wpływa na żywotność materiału. Maty dezynfekujące mogą być także rozkładane w innych miejscach – np. przed budynkami  gospodarczymi czy przed bramą wjazdową. Warto zadbać, aby podłoże było czyste i wolne od kamieni, które mogłyby uszkodzić strukturę maty i spowodować jej przedwczesne zużycie.