Metod na usuwanie owłosienia jest bardzo dużo. W internecie można znaleźć naprawdę masę różnych sposobów, od żyletek z piankami, poprzez plastry aż do nagrzewania i odrywania wosku. Jednak mimo tego, że wszystkie te metody są inne posiadają wspólny czynnik – wszystkie działają tylko na krótki czas. Są one niejednokrotnie problematyczne dlatego korzystanie z nich to smutna konieczność, jaką trzeba powtarzać. Aczkolwiek z biegiem czasu powstała jedna metoda, która nie dość, że nie jest inwazyjna i bolesna, to długotrwała!

Sprawdź również: https://depilacja.pl/

Depilacja laserowa – kilka zabiegów i po wszystkim!

Depilacja laserem to typ usuwania owłosienia, który polega na zastosowaniu kilku zabiegów w salonie kosmetycznym, które skumulowane dadzą efekt gładkiej skóry aż do końca życia – tak, już nigdy więcej nie będzie trzeba używać różnego rodzaju innych metod depilacji.

Depilacja laserowa jest obecnie coraz bardziej popularna. Dzieje się tak, gdyż jest ona po prostu bezpieczna i łatwa. Wystarczy od 4 do 8 wizyt, aby pozbyć się włosów z danej partii ciała. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, gdyż cena zabiegu waha się w granicach 200 złotych. Ich liczba jest uzależniona od indywidualnych parametrów klienta, które dotyczą gęstości jego włosów i koloru skóry.

Cały proces nie jest zbytnio skomplikowany – naświetlenie skóry za pomocą lasera i proces termogenezy sprawia, że melanina zawarta w skórze przekształca energie świetlną w cieplną. Nagrzany barwnik skóry uszkadza cebulki włosowe, które poprzez taki proces nie będą więcej produkowały włosów. To daje efekt braku wyrastającego owłosienia na dobre!

Przeciwwskazania

Depilacji laserowej mogą poddawać się praktycznie wszyscy. Wyjątkiem są osoby w ciąży i okresie karmienia piersią. Dodatkowo łuszczyca, bielactwo czy cukrzyca to inne choroby, poprzez które nie powinno decydować się na ten zabieg. Dodatkowo przed nim należy nie wystawiać skóry na światło słoneczne – innymi słowy nie powinno się opalać. W razie poddawania się zabiegowi w lecie podczas poruszania się należy stosować kremy z wysokimi filtrami.