Sklepowe półki wręcz uginają się od środków czystości. Mnogość wyboru potrafi przyprawić o zawrót głowy. Różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale i zapachami, substancjami konserwującymi, najnowszymi technologiami. Jakie więc środki czystości wybrać do własnego domu?

Uniwersalne środki do sprzątania

Najpopularniejsze środki do sprzątania, dostępne w każdym markecie. Są to preparaty delikatne, które służą do czyszczenia każdej powierzchni. Cenione przez osoby, które chcą zaoszczędzić czas i miejsce. Szeroki wybór zapachów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie posiadają one jednak funkcji pielęgnacyjnej.

Środki do konkretnych zadań

Środki sprzątające przeznaczone np. do mycia drewnianych podłóg, parkietów albo do konkretnego rodzaju mebli. Wymagają uwagi, koncentracji i świadomego używania. Potrafią się jednak odwdzięczyć zadbaną powierzchnią. Posiadają nie tylko właściwości czyszczące i (czasami) dezynfekujące, ale także pielęgnacyjne. Dzięki temu mebel lub powierzchnia pozostanie piękna i odpowiednio zakonserwowana.

Ekologiczne środki czystości

To profesjonalne środki czystości, skierowane do każdego, kto chce dbać o środowisko. Ich skład jest przyjazny przyrodzie, a do tego występują w dużych pojemnościach, w formie koncentratów. Dzięki temu, konsument zużywa o wiele mniej opakowań, co nie pozostaje bez wpływu na wytwarzaną ilość odpadów. To preparaty o łagodnym działaniu czyszczącym.

Biologiczne i probiotyczne środki sprzątające

To nowość na rynku, która wykorzystuje osiągnięcia nauki. Probiotyki zawarte w preparacie pomagają dokładniej sprzątać wnętrza. To profesjonalne środki czystości, które działają długofalowo. Pełnego efektu ich działań nie widać od razu. Pojawia się on po jakimś czasie, ponieważ pożyteczne bakterie żywią się tymi niepożądanymi bakteriami, wirusami, grzybami, a mówiąc ogólnie: brudem. Czyszczą i pielęgnują powierzchnię, a do tego mają korzystny wpływ na środowisko.

Jeśli szukasz preparatów, które będą skuteczne i niedrogie lub chcesz wypróbować profesjonalne środki czystości, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Cleantec.

Niezależnie od tego, które środki do sprzątania wybierzesz, należy pamiętać o zapoznaniu się z zaleceniami producenta. Te zawsze znajdują się na opakowaniu. Tylko takie użytkowanie zapewni bezpieczeństwo i oczekiwane efekty.