Trening EMS to trening, który podczas ćwiczeń wykorzystuje elektrostymulację mięśniową, która obecnie jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod treningowych. Ta właśnie metoda treningowa wywodzi się w fizjoterapii i bardzo często jest wykorzystywana przy rehabilitacjach wykonywanych przy trwałych uszkodzeniach mięśniowych. Co powinniśmy wiedzieć na temat tego treningu? Jak jest przeprowadzany?

Co to jest trening EMS?

Trening EMS to po prostu skrót od angielskich wyrazów Electrical Muscule Stimulation. Jest to innowacyjny rodzaj aktywności fizycznej, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Polega on na stymulacji danych partii mięśniowych. Warto wiedzieć, że ta właśnie aktywność fizyczna cieszy się jeszcze większą popularnością wśród osób, którym zależy na tym, aby móc pochwalić się dobrą sylwetką. Ten właśnie trening polega na tym, że do naszego ciała podłączane są specjalne elektrody, które mają za zadanie pobudzanie danych partii mięśni, na przykład nóg, ramion, czy też brzucha. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaką partię mięśni chcemy wyćwiczyć. Elektrody są umieszczane na specjalnym ubraniu, które trzeba założyć zanim przystąpimy do ćwiczeń. 

Jak wygląda trening EMS?

Tak jak już wspomniane zostało powyżej, w przypadku treningu EMS do specjalnego stroju przypinane są elektrody. Mają one za zadanie pobudzanie naszych mięśni przez impulsy, które są wysyłane z mózgu. Te treningi są całkowicie bezpieczne, także nie musimy mieć żadnych obaw przed ich wykonywaniem. Ponadto trening EMS jest tak popularny ze względu na to, że nie jest on tak męczący jak standardowa aktywność fizyczna. Ćwiczenia, które wykonujemy nie są skomplikowane, także bez problemu poradzi sobie z nimi nawet osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Ponadto, zawsze podczas ćwiczeń towarzyszy nam doświadczony trener, który czuwa nad tym, aby wszystko przebiegało dobrze. 

Co różni trening EMS od tradycyjnych ćwiczeń?

Warto wiedzieć, że nawet dwadzieścia minut ćwiczeń EMS, jest w stanie zastąpić nam aż trzy godziny morderczych ćwiczeń, które wykonujemy na siłowni. Bardzo często jest tak, że osoby które rozpoczynają treningi na siłowni, bardzo często się poddają, co jest w dużej mierze spowodowane wyczerpaniem organizmu, ze względu na brak dobrej kondycji. Żeby móc posiadać dobrą formę, to potrzebny jest przynajmniej miesiąc systematycznych ćwiczeń. Tymczasem trening EMS pozwoli nam wykonać bardzo intensywne i jednocześnie efektywne treningi nie wycieńczając przy tym organizmu. 

Więcej informacji na temat treningu EMS znajduje się na stronie intime20.pl