Wiosna to ulubiona pora roku wszystkich amatorów jednośladów. Po miesiącach przestoju wreszcie możemy wsiąść na nasze maszyny i cieszyć się przyjemnością z jazdy zarówno w miejskich warunkach, jak i na turystycznych trasach. Nic dziwnego, że w całym kraju organizowane są zloty z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Warto jednak pamiętać, że oprócz “odkurzenia” maszyny powinniśmy zadbać o odpowiednią garderobę na motocykl. Na co warto zwrócić uwagę przy jej kompletowaniu?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Przygotowując się do sezonu motocyklowego, powinniśmy zwrócić uwagę na stan naszych ochraniaczy i kasku. Wiosna to najlepszy moment na wymianę najważniejszych elementów naszej motocyklowej garderoby – nie ma sensu tracić czasu i energię na to później. Pamiętajmy, aby wybierać sprzęt atestowany, spełniający restrykcyjne normy bezpieczeństwa. W razie jakiegokolwiek wypadku lub wywrotki może on uratować nas od poważnych kontuzji, a nawet śmierci. Dobrej jakości ochraniacze to najlepsza inwestycja w nasze bezpieczeństwo – znacznie lepsza niż jakakolwiek polisa zdrowotna. Na co dzień bardzo dobrze sprawdzają się kaski wykonane z włókna węglowego lub szklanego. Są wytrzymałe i gwarantują dobrą ochronę. A jak to wygląda w przypadku pozostałych elementów garderoby?

Kurtki, rękawice i buty – wybierz modele dopasowane do Ciebie

Odzież motocyklowa wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kompletując garderobę na jednoślad, przede wszystkim powinniśmy skupić się na odpowiednich rękawicach, kurtce i butach. Jeśli na co dzień poruszamy się głównie po mieście, wybierzmy modele oferujące wygodne użytkowanie przy spełnianiu najważniejszych norm bezpieczeństwa. Im bardziej sportową jazdę preferujemy, tym większą uwagę powinniśmy zwrócić na wykonanie ochraniaczy i wzmocnień.

Rękawice możemy wybrać skórzane lub tekstylne. Ważna jest także długość mankietów. Na krótkie rękawice najczęściej decydują się posiadacze skuterów i niewielkich motocykli miejskich. Zapewniają nam one komfort cieplny i podstawowe bezpieczeństwo w razie wywrotki. Jeśli chodzi o kurtki, to coraz więcej kierowców decyduje się na wybór modeli tekstylnych – ważne oczywiście, aby były one wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dobrze również, aby miały one kompozytowe ochraniacze na łokciach i ramionach – w formie stałej lub wyjmowanej. W przypadku butów najważniejsze, aby oprócz funkcji ochronnej zapewniały nam komfort użytkowania. Chodzi przede wszystkim o system wentylacji stóp oraz to, aby zasłaniały nam kostki, które powinniśmy szczególnie chronić podczas jazdy. Miejscy kierowcy powinni wybierać buty nie przesadnie ciężkie, aby śmiało mogli poruszać się w nich także pieszo. Niezależnie od tego, który element garderoby wybieramy, pamiętajmy, aby wybierać odzież dopasowaną do zmiennych, wiosennych warunków pogodowych.

Wybieraj sprawdzonych dostawców

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Co z tego, że zamówimy odzież motocyklową za półdarmo na jednej z azjatyckich stron, jeśli nie będzie ona spełniała swojej funkcji w przypadku wypadku lub ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Doskonale sprawdza się tutaj powiedzenie, że chytry traci dwa razy.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu od sprawdzonych dostawców, takich jak MotoMio.pl, którzy oferują produkty najwyższej jakości w przeróżnym przedziale cenowym. Dzięki temu niezależnie od tego, jaki styl jazdy preferujemy, możemy być pewni, że znajdziemy coś dla siebie. Wysokiej jakości odzież motocyklowa jest nie tylko bezpieczna, ale także niezwykle wygodna w użytkowaniu. Topowi, europejscy producenci robią wszystko, żeby spełnić wszelkie wymagania motocyklistów w każdym aspekcie. Kto raz wybierze odzież motocyklową wysokiej jakości, ten już nigdy nie sięgnie po tańsze zamienniki.

Dodaj komentarz