Komoda to mebel, którego historia sięga XVII wieku i wiąże się z pomieszczeniami królewskimi. Dzięki funkcjonalności i ciekawemu designowi szybko zyskała ogromną popularność i do dziś znajduje się prawie w każdym mieszkaniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę zalet komody oraz propozycję wykorzystania tego mebla w różnych pomieszczeniach w Twoim domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Zalety komody, które warto znać

Komoda to mebel wyjątkowo funkcjonalny, co zawdzięcza swoim licznym szufladom umożliwiającym łatwą organizację ubrań, bielizny i akcesoriów. Wszystkie te rzeczy można w niej z łatwością segregować, rozdzielając skarpetki, majtki, rajstopy, czy też staniki. Liczne szuflady są też praktyczne przy wieloosobowej rodzinie. Każda z osób może mieć swoją własną szufladę (lub kilka), w których trzymać będzie swoje własne rzeczy, np. przybory do pisania i rysowania, dokumenty czy tzw. „przydasie”.

Komody nowoczesne to meble, które dzięki licznym szufladom umożliwiają szybkie i komfortowe wyjmowanie odzieży. Korzystanie z nich może być o wiele wygodniejsze niż użytkowanie szafy, do której najwyższych półek często ciężko się dostać.

Gdzie kupić komodę

Szukając komody, która będzie służyła przez lata, najlepiej postawić na sprawdzonego sprzedawcę z meblami wysokiej jakości. Przed zakupem dobrze jest się zastanowić, w jakim miejscu ma ona stać i ile szafek lub szuflad jest potrzebnych do jej rozsądnego wypełniania. Komody pokojowe z szufladami i szafkami w różnych kolorach i odcieniach drewna znajdziesz w sklepie https://vivaldimeble.pl/komody.

sklep meblowy

Oprócz tego stylowe komody vintage można też znaleźć na targach staroci i antyków, gdzie często wystawiane są meble z historią. Wybierając się do takiego miejsca, należy jednak liczyć się z dużym wydatkiem i pracą, której może wymagać mebel. Stare komody drewniane nierzadko posiadają ślady użytkowania, przez co trzeba umiejętnie zająć się ich renowacją i przywróceniem świetnej kondycji.

Komoda nie tylko w sypialni

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że komoda nie musi być meblem typowo sypialnianym, służącym wyłącznie do przechowywania odzieży. Ma ona o wiele więcej zastosowań i wykorzystać ją można właściwie w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu. Komody do salonu świetnie sprawdzają się jako dekoracyjny element wyposażenia, który dodatkowo zapewnia miejsce do przechowywania różnego rodzaju zastawy świątecznej, ozdób bożonarodzeniowych, pamiątek rodzinnych, czy chociażby ulubionych słodyczy do zajadania się przed telewizorem!

Oprócz tego komoda może też pełnić funkcję szafki pod telewizor, w której można przechowywać ulubione gry wideo, płyty, kasety, czy nawet konsole do gier. W odróżnieniu od szafy mebel ten posiada dodatkowy blat, który można dowolnie zagospodarować. Mogą się na nim znaleźć akcesoria toaletowe i kosmetyki, jeśli stanie w łazience, a może być to część ozdobna, udekorowana kwiatami i świeczkami w sypialni.